קואצ'ינג | אימון אישי | אימון עסקי

איך ליצור עסק מצליח?

ניהול עסק דורש עבודה קשה, מסירות ומחויבות. בין אם אתם בתחילת דרכם ובין אם אתם מנהלים עסק כבר זמן מה, במאמר זה אמליץ לכם על מספר דברים פשוטים שביכולתכם לעשות כדי להוביל את העסק שלכם להצלחה.

עודכן לאחרונה ב-6 ביולי 2022

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email

התייעצו ובקשו עזרה

צרו לכם צוות של אנשים שאתם יכולים לסמוך עליהם שימקדו אתכם, יעזרו לכם וייעצו לכם. חשוב לעשות זאת כבר בתחילת דרככם בעסק. "צוות היועצים שלכם" יכול להיות מורכב ממאמנים ויועצים עסקיים, בעלי עסקים ויזמים אחרים, אנשים מאיגודים מקצועיים ובמקרים מסוימים גם בני משפחה. אל תחששו לשים את עצמכם במקום "נזקק לעזרה" – לא תמיד תדעו הכל, ועדיף להתייעץ ולבקש הכוונה ומיקוד מאנשים שיכולים לסייע לכם.

חשוב שהאנשים "בצוות שלכם" יתנהלו מולכם בשקיפות ולא יגידו לכם רק את מה שאתם רוצים לשמוע- תפקידם לפתוח את המחשבה שלכם לדרכי חשיבה ופעולה חדשות.
אתם לא צריכים אנשים שיצדיקו את דרך ניהול העסק שלכם כל הזמן, אתם צריכים אנשים שיעירו לכם כאשר אתם הולכים בדרך הלא הנכונה, ויעזרו לכם לתקן את דרככם באמצעות עצות כנות ואמיתיות.

ליצור עסק מצליח

גייסו את האנשים הנכונים

הצלחה של עסק תלויה באנשים הנכונים בתפקידים הנכונים. למרות שגיוס עובדים יכול להיות מאתגר, במיוחד בתחילת דרכו של העסק כאשר התקציבים מוגבלים ויש לכם את האפשרות להעסיק רק מספרים עובדים מועט. האנשים שאתם מביאים לעסק שלכם ישפיעו על הצלחתו- בין אם יקדמו אותה ובין אם לא. באמצעות גיוס האנשים הנכונים מלכתחילה תקלו על עצמכם מאוד כבעלי עסק, ותאפשרו צמיחה מהירה.

המפתח הוא לבנות את הצוות שלכם כך שכל אחד יתמקד בתחום המומחיות שלו. אין פתרון אחד שמתאים לכולם, ולכן עליכם לזהות את הצרכים הספציפיים של העסק שלכם ושל העובדים שלכם. 
זהו את הפערים בעסק שלכם וגייסו את העובדים שזהו תחום המומחיות שלהם- למשל, אם לוקח לכם זמן רב לענות ללידים או ללקוחות מתעניינים – שקלו לגייס מזכירה מסורה בעלת יחסי אנוש טובים שתעשה זאת במקומכם ובכך תעלו את הזמינות של העסק שלכם ללקוחות.

התמדה היא הכל

הצלחה היא לא תהליך רציף- סביר שהעסק שלכם ייתקל בקשיים ואתגרים רבים לאורך הדרך, ולכן המפתח להצלחה הוא התמדה. הסוד הוא לא לתת למה שלא עובד טוב להוריד אתכם- קחו את האתגרים העומדים בפניכם והשתמשו בהם כדי לתדלק את הדחף והרצון שלכם. נדרשת נחישות רבה כדי "להפוך את הקושי להזדמנות" ולנצל את הקשיים ככוח מניע להגיע להצלחה.

עסקים מתחילים רבים נרתעים מכך שהרבה לקוחות מסרבים "לסגור איתם עסקה" או אומרים להם "לא", אבל במקום לתת לדחיות האלה להפיל את העסק, בדקו את הסיבות לסירוב ושפרו את עצמכם, נסו שוב, ומצאו את הדרך ללקוח שיגיד "כן". תמשיכו להתמיד ולהיות נחושים – נסו שוב ושוב, כי ההזדמנות הבאה שלכם יכולה להיות "במרחק" שיחת טלפון אחת, אך לא תדעו זאת אם לא תנסו שוב.

פעולות בהתאם להמלצותיי אינם תמיד הדבר הפשוט ביותר לעשות, אך זה מה שיוביל אתכם ליצירת עסק מצליח.

בהצלחה!

5/5 - (4 votes)

מלווה אנשים ועסקים, תהליכים שמובילים להשגת יעדים, להתפתחות ולהצלחה בכלל תחומי החיים.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email

לשיתוף:

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email
תוכן עניינים

תוכן עניינים

תגובות:
להצטרפות לרשימת התפוצה:
error: פעולה זו חסומה.
השאירו פרטים ונתאם פגישה ללא עלות!
אימון אישי

מה תקבלו בפגישה?

  • בפגישה נבין יחד, איך אתם מתנהלים ומהם האתגרים איתם אתם מתמודדים.
  • תקבלו בכנות מוחלטת שיקוף לתחומים שונים בחייכם או בעסק שלכם, שיעזור לכם לפרוץ קדימה.
  • בפגישה נבין מהן הפעולות שאתם צריכים לבצע כדי להגיע ליעדים שלכם.
  • פגישת אבחון ומיקוד אישית/עסקית – לא מחייבת.

לתיאום פגישה, מלאו את הפרטים הבאים: