ייעוץ עסקי | יועץ עסקי

אימון להפרעת קשב ADHD ו-ADD

סובלים מהפרעת קשב? אולי תופתעו לדעת שתהליך אימון עסקי יכול לעזור גם בהתמודדות עם הפרעות קשב מסוגים שונים. במאמר הבא אפרט כיצד אימון עסקי יכול לשמש ככלי אפקטיבי לסיוע בהתמודדות עם הבעיה, ומה הם הכלים שמאמן מנטלי יכול לתת למי שמאובחן ב-ADHD ו-ADD כדי לשפר את התפקוד והיכולות השונות המושפעים מהבעיה.
אימון להפרעת קשב

עודכן לאחרונה ב-5 באוגוסט 2023

בשנים האחרונות, המודעות בחברה להפרעות קשב (וריכוז) נמצאת במגמת עלייה, ואנו עדים ליותר ויותר פניות לאנשי מקצוע שונים כדי לקבל דרכים וכלים להתמודדות עם פעילויות יומיומיות הדורשות ריכוז גבוה שנעשות מאתגרות יותר עקב תסמיני ההפרעה.

קריאה ולמידה על תחום הטיפול בהפרעות הקשב, תגלה לכם כי אימון מנטלי ללוקים בהפרעות קשב נמצא כמענה משלים ומומלץ ע"י נירולוגים ופסיכיאטרים רבים! (חשוב לציין כי תהליך האימון אינו מחליף טיפול תרופתי, אלא מסייע בנוסף אליו).

הפרעת קשב והצבת מטרות

הצבת מטרות מוגדרות הוא כלי שמאפשר לנו להגיע לאן שאנחנו רוצים להגיע, הן ברמה המנטלית והן ברמה הפרקטית. על אף שדעות קדומות על מאובחנים בהפרעות קשב עלולות לערער רבים, חשוב שלא תוותרו לעצמכם – הפרעת קשב היא לא תירוץ להימנע מהצבת מטרות בחיים!

אחד הקשיים הגדולים של אנשים עם הפרעת קשב הוא להוציא לפעול מטרות ויעדים שהציבו – משום כך, מיקוד בהיבט זה (שנעשה בין היתר בתהליך אימון) יכול להיות המפתח שלכם להפוך למאורגנים, יעילים וממוקדים יותר. כאשר תלמדו כיצד לעבוד עם הפרעת הקשב שלכם, תוכלו להשתמש ביתרונות שבה (כמו יצירתיות ואנרגטיות) בתור מקפצה להתקדמות בחיים, ולא להיפך!

מהו אימון מנטלי עם התמקדות בהפרעת קשב?

תהליך האימון המנטלי עבור מי שסובל מהפרעת קשב מתמקד בדרכים מעשיות להתמודד עם משימות יומיומיות שעלולות להיות קשות יותר לבעלי הפרעות קשב. בתהליך האימון תקבלו כלים כדי לשנות את הדרך בה אתם מגיבים ומתמודדים עם מצבים, לצד הכוונה שוטפת לפעולה בצורה שתתאים לכם וליעדים אליהם אתם מעוניינים להגיע.

בשילוב טיפול תרופתי (המסייע לווסת את מערכת הדופמין במוח – הגורם המרכזי להפרעות הקשב) וטיפולי ADHD אחרים, האימון המנטלי יוכל לעזור לכם ברמה הפרקטית, ולאפשר לכם להצליח לעמוד ביעדים ומטרות שהצבתם ולזכות גם בהתקדמות בעסק ובחיים בכלל.

מגוון תחומים בהם תהליך האימון המנטלי יכול לסייע לכם:

הגדרת מטרות, בניית יכולת תעדוף, יכולות ארגוניות, תכנון ותזמון, פתרון בעיות, ניהול לחצים, שליטה בדחפים, בניית ביטחון עצמי, הערכה עצמית והתנהלות בזמן.

התהליך ילמד אתכם איך לאמץ התנהגויות חיוביות ולפתח הרגלים שמטיבים עמכם ומותאמים בצורה טובה לחיים שתרצו לנהל.
מאמן הפרעת קשב מנוסה יסייע לכם להבין את האופן שבו הפרעת הקשב משפיעה עליכם, ולאחר מכן יעזור לכם ללמוד כיצד לפתור בעיות שנובעות ממנה כשהן מתרחשות.

הפרעת קשב

אימון ממוקד הפרעת קשב יכול לעזור לכם

  1. לשמור על מיקוד לאורך זמן בעת ביצוע משימה / תכנית.
  2. לגלות את הפעולות הספציפיות שמוטב לכם לעשות כדי להגיע ליעדיכם.
  3. למצוא את המוטיבציה הפנימית שלכם בעבודה להשגת המטרה שהגדרתם.
  4. לבנות הרגלים יומיומיים ליצירת שגרת חיים בריאה יותר.

מי יכול להפיק תועלת מאימון להפרעת קשב?

תהליך אימון מנטאלי למאובחנים בהפרעת קשב עובד בצורה מיטבית עבור אנשים שמודעים לכך שהם צריכים עזרה ומרגישים מוכנים לעשות שינוי. התהליך יכול להיות אידיאלי עבורכם אם אתם בעלי חברות, במשרה חשובה שמצריכה ריכוז רב, הורים במשרה מלאה, או בעלי עסק שכן התהליך אופטימלי לשיפור בניהול הזמן שלכם ובהתמודדותכם עם משימות רבות שדורשות מיקוד.

לשאלות נוספות, מוזמנים לפנות.
בהצלחה!
*חשוב לי לציין כי איני רופא, נוירולוג או פסיכיאטר. מאמר זה נכתב מהידע שצברתי במהלך הכשרתי, מניסיוני בתהליכי אימון, בין השאר עם לקוחות הלוקים בהפרעת קשב, ומהתמודדותי האישית עם הפרעת קשב שמלווה אותי לאורך חיי.
5/5 - (21 votes)

מלווה עסקים וחברות - תהליכים שמובילים להצלחה עסקית בדגש על פיננסים לצד התייעלות עסקית.

לשיתוף:

תוכן עניינים

תוכן עניינים

תגובות:
להצטרפות לרשימת התפוצה:
error: פעולה זו חסומה.

לפגישת ייעוץ עסקי

מה תקבלו בפגישה?

  • אבחון עסקי – בפגישה ננתח את העסק שלכם, את ההתנהלות העסקית שלכם ונבין יחד מהם האתגרים בעסק שלכם.
    תקבלו התייחסות לכלל התחומים הנדרשים בעסק ותבינו מהן הפעולות שאתם צריכים לבצע כדי להגיע ליעדים העסקיים שלכם.
  • צורך ספציפי – ייתכן וישנו צורך ספציפי: בחינת רווחיות, התווית אסטרטגיה שיווקית, מימון, היתכנות לתהליך הבראה פיננסית או כל תחום אחר בעסק שלכם שנדרש ייעוץ מקצועי.

לתיאום פגישה, מלאו את הפרטים: