ייעוץ עסקי | יועץ עסקי

מה זה ROI ואיך תהליך עסקי יכול לעזור?

מנסים להבין מה זה החזר ROI ואיך יועץ עסקי יכול לעזור לעסק שלכם לשפר את הרווחים? במאמר הקרוב אסביר את משמעות המושג והקשר שלו לאימון וייעוץ עסקי.
ROI

עודכן לאחרונה ב-5 באוגוסט 2023

מה זה ROI?

ROI זה ראשי תיבות באנגלית של חישוב נפוץ בעולם העסקים שמשמעותו היא הערכת החזר ההשקעה או באנגלית Return On Investment.

ל-ROI חשיבות גבוהה מכיוון שנתון החזר ההשקעה מאפשר לנו לבדוק ולהעריך את הרווחיות של ההשקעות שאנו מבצעים בעסק ולהחליט האם נדרש "לחשב מסלול מחדש", בעזרת הנתון נוכל לדעת אם יש צורך להשקיע יותר בחלק מסוים (לדוגמה קידום, שיווק, ייעוץ וכדו') או האם ההשקעה היא כדאית.

אופן חישוב ה-ROI נעשה באמצעות הנוסחה הבאה:

חישוב ROI


ROI
של ייעוץ ואימון עסקי

מטרתו העיקרית של תהליך ייעוץ ואימון עסקי היא לשפר את ביצועי העסק ולהגדיל את שורת הרווח של החברה, לכן כדי למדוד את השפעת התהליך העסקי יש לנו צורך בנתון ברור שיאפשר לבחון אם תהליך האימון מפיק תועלת והחזר ה-ROI מאפשר לכם למדוד בקלות את התוצאות שהעסק מפיק מהתהליך.

שימוש בחישוב החזר ההשקעה לפי נוסחת ה-ROI, מאפשרת לכם לבחון את יעילות תהליך הייעוץ העסקי והאם התהליך רווחי לעסק.

עם זאת, מדידת ההחזר ההשקעה של תהליך עלולה להיות מעט מאתגרת, מכיוון שלא תמיד ניתן לייחס תוצאות מסוימות ישירות לתהליך ולעיתים בעיקר – אימון עסקי מניב תוצאות לאחר זמן מסוים של יישום החלטות שנלקחו בעקבות התהליך.

כיצד ניתן למדוד את החזר ה-ROI של הייעוץ העסקי

הצורה הפשוטה לחישוב ההחזר של התהליך נעשית על ידי שימוש בנוסחה בצורה הבאה:
רווח העסק מהתהליך, פחות סכום ההשקעה לחלק לסכום ההשקעה = ROI תהליך עסקי.

החישוב צריך להתבצע טרם תחילת התהליך, במהלך התהליך ובסופו של התהליך.
כדי לשפר את דיוק חישוב ההחזר על ההשקעה של האימון והייעוץ, חשוב לזהות מה המטרות שהוגדרו ואילו מדדים מרכזיים ישמשו למדידת המטרות  – כמובן שזה תלוי בסוג העסק שאתה מפעיל ובסוג הייעוץ והתהליך שנקבע.

המדדים הנפוצים למדידת יעילות תהליך עסקי הם:

  • גידול בכמות הפניות והלקוחות.
  • גידול מכירות ועסקאות רווחיות.
  • חסכון בעלויות (כגון, התייעלות במחירי מלאים וצמצום בכוח אדם).
  • האטה או מניעת תחלופת עובדים ומוטיבציית העובדים.
  • שביעות רצון של הלקוחות (כגון, יותר המלצות, שימור לקוחות).
  • שדרוג איכות וקהל היעד של העסק.

כמובן שיש עוד עשרות מדדים והרווחיות של כל מדד מתומחרת ומחושבת בצורה שונה בכל עסק.
אך, לאחר שקבעתם את המדדים שאתם רוצים שהתהליך ישפיע עליהם, אספו נתונים בסיסיים שלגביהם תוכלו למדוד את היתרונות של התהליך העסקי.

חשוב לציין כי החזר ה-ROI שלכם מבוסס על הפעולות שלכם בעקבות תהליך עסקי, לכן תקבלו החזר השקעה גדול יותר אם תלמדו ותיישמו את תובנות האימון והייעוץ העסקי בהקדם.

השפעת תהליך עסקי על הגדלת החזר ההשקעה (ROI)

ייעוץ ואימון עסקי צובר פופולריות מעצמאים פטורי מע"מ ועד לחברות ענק ציבוריות, אז אם אתם עדיין תוהים כיצד להרחיב ולהפוך את העסק שלכם לרווחי יותר, שכירת מאמן עסקי היא הדרך המהירה ביותר להגשמת היעדים שלכם.
כמו כן, זהו גם אחד הצעדים החשובים והחיוביים ביותר לזיהוי היעדים העסקיים שלך.

לפי מחקר מקיף בנושא שנעשה על-ידי ה-ICF (איגוד המאמנים הבינלאומי) בשנת 2009, דווח כי החזר ה-ROI החציוני על תהליך אימון עסקי הוא לפחות 700%!  (מקור) תוצאות מחקר משמעותיות אלה מספקות הערכה עתידית במידה ותבחרו לבצע אימון עסקי עבור העסק שלכם.

אם אתם עדיין תוהים לגבי כדאיות אימון עסקי והאם הוא שווה את ההשקעה?
אז כן, מאמן עסקי טוב יכול לסייע לכם להגדיל את רווחיות העסק במאות אחוזים ובעיקר אם העסק שלכם בתחילת דרכו.

חשוב לזכור שמלבד העלאת רווחיות, היתרונות המדווחים על ידי עסקים אשר עברו אימון עסקי כוללים: תפוקת עבודה טובה יותר, עבודת צוות טובה יותר, שביעות רצון רבה יותר מעבודה,  צמצום סכסוכים עסקיים וזאת לצד מחויבות ונאמנות גדולה יותר של העובדים בעסק.

ROI ואימון עסקי

איך מאמן ויועץ עסקי משפר את ה-ROI?

מאמן ויועץ עסקי יעבוד אתכם לזהות את נקודות החוזק והחולשה שלכם ושל העסק שלכם, יעזור לכם להגדיר יעדים ברי השגה, ילמד אתכם כיצד לעקוב אחר ההתקדמות שלכם ויניע אתכם למקסם את הרווחיות (ROI) מהעסק שלכם.

מאמן ויועץ עסקי מקצועי יכול לייעץ לכם כיצד להגדיל את התפוקה, הרווחיות, שביעות הרצון של שירות הלקוחות ולא פחות חשוב את שביעות רצונם של העובדים בעסק.

כאשר מדובר רק במאמן עסקי, תנסו לראות את סיכויי השפעתו על רווחיות העסק כפי שהייתם מסתכלים על המצב במידה והייתם ספורטאים מקצועיים וכבר יש לכם את הכישורים הדרושים אבל הייתם רוצים להשתפר במשחק. במצב זה הייתם לוקחים מאמן, נכון?

בדומה לכך גם מאמן עסקי לעזור לכם לשפר את העסק שלכם, תוך שימוש במומחיות והידע שלו כדי לעזור לכם למצוא פתרונות למימוש הפוטנציאל שלכם. מאמן עסקי יהפוך אותך לשחקן העסקי הטוב ביותר במגרש כאשר המטרה העיקרית היא החזר ROI גדול יותר.

לכן, אם אתם רוצים להגדיל את ה-ROI בעסק שלכם או אם אתם מתכננים להקים עסק, אני מאמין כי מאמן ויועץ עסקי יכול להיות הנשק הסודי שלכם ועליכם לשקול לקחת יועץ עסקי שהוא גם מאמן עסקי כצעד חיובי למימוש הפוטנציאל המלא שלכם ושל העסק שלכם.

כמו כן, חשוב לזכור כי אין נוסחת קסם והחזר ההשקעה מבוסס על פעולות אקטיביות שתעשו בעסק שלכם בעקבות תהליך עסקי, אם מתחילים תהליך נדרשת השקעה ושיתוף פעולה לכל אורכו של התהליך.


מוזמנים להגיב ולשאול שאלות נוספות,

בהצלחה!

רוצים ליצור קשר עם מאמן ויועץ עסקי?

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון ואסטרטגיה – ללא התחייבות

5/5 - (6 votes)

מלווה עסקים וחברות - תהליכים שמובילים להצלחה עסקית בדגש על פיננסים לצד התייעלות עסקית.

לשיתוף:

תוכן עניינים

תוכן עניינים

תגובות:
להצטרפות לרשימת התפוצה:
error: פעולה זו חסומה.

לפגישת ייעוץ עסקי

מה תקבלו בפגישה?

  • אבחון עסקי – בפגישה ננתח את העסק שלכם, את ההתנהלות העסקית שלכם ונבין יחד מהם האתגרים בעסק שלכם.
    תקבלו התייחסות לכלל התחומים הנדרשים בעסק ותבינו מהן הפעולות שאתם צריכים לבצע כדי להגיע ליעדים העסקיים שלכם.
  • צורך ספציפי – ייתכן וישנו צורך ספציפי: בחינת רווחיות, התווית אסטרטגיה שיווקית, מימון, היתכנות לתהליך הבראה פיננסית או כל תחום אחר בעסק שלכם שנדרש ייעוץ מקצועי.

לתיאום פגישה, מלאו את הפרטים: