ייעוץ עסקי | אימון עסקי

מהו הערך המוסף של יועץ עסקי בעל ידע פיננסי?

לרוב בעלי עסקים מתקשים בהיבטים הפיננסים ולכן לעיתים נדרש של יועץ עסקי בעל ידע פיננסי שיכול לתרום משמעותית לפיתוחו של העסק. באילו תחומים תרומתו רלוונטית? מה הוא יכול לעשות עבור העסק וכיצד זה בא לידי ביטוי? כל הפרטים בהמשך המאמר.

עודכן לאחרונה ב-25 בספטמבר 2023

בעל עסק לא יכול לעשות הכל!
שגרה יום-יומית של עסק מורכבת ממגוון תחומים אשר דורשים התעסקות, זמן והבנה.
על אחת כמה וכמה, כאשר נרצה לבצע ולנהל תהליכי משוב ובקרה
ואף לפתח את העסק שלנו בשלל תחומים.

בדיוק במקום הזה, בו בעל עסק מבין שהוא לא יכול לנהל ולפעול בכל התחומים לבדו, מגיעה גם ההבנה שביכולתו של יועץ עסקי בעל ידע פיננסי לתרום משמעותית לפיתוחו של העסק.

ליווי בעת משבר עסקי וביצוע הבראה פיננסית

משבר עסקי הוא מצב מסוכן, שלעיתים יכול להפוך לכדור שלג עבור העסק ובעליו. נוכח הנטייה של בעלי העסקים להוביל את העסק שלהם ביום יום, יש לחלקם את הביטחון שהם יוכלו להציל את "הספינה השוקעת" ולהביאה לחוף מבטחים. העניין הוא, שאם לא ינקטו סדרת פעולות ספציפיות ומשמעותיות במהרה, המצב עלול להחמיר ולהגיע לנקודת "אל חזור". יועץ עסקי עם ידע פיננסי יהיה מסוגל לתת נקודת מבט אחרת, להציע פתרונות מגוונים ודרכי פעולה ממוקדות המבוססות על הידע והניסיון שלו עבור סיטואציות כאלו בדיוק.

ייעול תהליכי עבודה ושיפור רווחיות עסקית

עסק שאינו רווחי, הוא עסק שמועד לסגירה תוך פחות מ-5 שנים מפתיחתו. פעמים רבות, הפגיעה ברווחיות נגרמת בשל תהליכי עבודה לא איכותיים אשר מונעים מהעסק לייצר לקוחות מרוצים, לקבל לקוחות נוספים ולעבוד ביעילות תוך מיצוי היכולות והמשאבים של העסק. ביכולתו של יועץ עסקי להיות עד לאותם תהליכי עבודה, להבין את הנקודות הבעייתיות בהם ולהציע פתרונות אפשריים שיאפשרו יצרית מציאות טובה יותר עבור העסק ויעזרו לו לשפר את רווחיו.

בניית תשתית והכנת תחזית פיננסית

בעל עסק לא יכול להבין בכל התחומים, ולעשות הכל בעצמו. תשתית איכותית, אשר תבוא לידי ביטוי בתכנית עבודה, תחזית פיננסית, תמחור וצפי תזרימי מזומנים – תעזוק לעסק רעוע וחסר בסיס להפוך להיות חזק ובנוי תוך הסתכלות ארוכת טווח. תפיסת עולמו של יועץ עסקי מקצועי, תעודד את בעל העסק לנהל את העסק שלו ולהבין בכל התהליכים המאפיינים עסק, אך גם להיעזר בבעל המקצוע הנכון לטובת מיצוי הפוטנציאל העסקי שלו.

בניית תכנית עבודה עסקית

חשבתם פעם על Waze? האפליקציה מעוררת ההשראה הזו , יודעת לתכנן עבורנו את דרך ההגעה היעילה ביותר אל היעד שלנו רק לפי היעד אליו רצינו להגיע, על ידי "פירוק לאחור" שלו לתחנות שבדרך. בדיוק זה הרעיון לפיו יעבוד אתכם יועץ עסקי. היעד אותו תסמנו יחד ירגיש מוחשי והדרך אליו תעשה ברורה יותר אחרי גיבוש תכנית עבודה עסקית, במיוחד כאשר יגבה אותה ידע וליווי פיננסי מקצועי שיעזור לכם להבין ולהביא לכדי ביצוע את התכנון תוך הקפדה על כלל הפרמטרים העסקיים.

מציאת צרכי מימון וניתוח יכולת החזר התחייבויות

על מנת להניע מהלכים מתבקשים בעסק שלכם, רבות הפעמים בהן יש צורך במימון לצורך הגדלת פעילות עסקית או יישום תכנית הבראה פיננסית וזאת תוך הקפדה על עמידה בהחזר התחייבויות השונות של העסק לצד כלל ההוצאות האחרות. ליועץ עסקי בעל ידע פיננסי, יש יכולת להנגיש עבורכם את האופציות הקיימות ולהתאים אותן לעסק שלכם, תוך היכרות עם המספרים , השוק ומורכבויות שונות אשר פגשו בעלי עסקים בדיוק כמוכם. בסעיף קריטי כמו זה , שבעלי עסקים רבים שוגים בו ומכניסים את עצמם למלכודות מהן קשה לצאת, כדאי להיוועץ ביועץ עסקי בעל ידע פיננסי.

ניתוח כדאיות בביצוע השקעות עסקיות

מתוך הרצון של בעלי עסקים לא להישאר במקום , אלא לקדם את העסק ולהתחדש , תוך שיפור הרווחיות בעסק ותכנון עתידי , בעלי עסקים רבים נוטים לחפש השקעות עסקיות. בעלי עסקים לא תמיד מודעים לאפיקי ההשקעה הנכונים עבורם ומסוגלים לקבל החלטות נמהרות או לא מחושבות. ביכולתו של יעוץ עסקי בעל ידע פיננסי לסייע בכל הקשור בתחום ולעזור לבעל העסק להשקיע בהשקעות חכמות אשר יקדמו את העסק.

ספרו לי בתגובות, באיזה מהתחומים קיבלתם סיוע בעסק שלכם וכיצד התמודדתם איתו. ואם עדיין לא יצא לכם, ספרו לי על תחום שהייתם רוצים לקבל עליו יותר מידע ואולי אפרסם מאמר בנושא.
רוצים ליצור קשר עם יועץ עסקי?

השאירו פרטים לתיאום פגישת אבחון ואסטרטגיה – ללא התחייבות

5/5 - (26 votes)

מלווה עסקים וחברות - תהליכים שמובילים להצלחה עסקית בדגש על פיננסים לצד התייעלות עסקית.

לשיתוף:

תוכן עניינים

תוכן עניינים

תגובות:
להצטרפות לרשימת התפוצה:
error: פעולה זו חסומה.
לתיאום פגישת ייעוץ

מה תקבלו בפגישה?

  • אבחון עסקי – בפגישה ננתח את העסק שלכם, את ההתנהלות העסקית שלכם ונבין יחד מהם האתגרים בעסק שלכם.
    תקבלו התייחסות לכלל התחומים הנדרשים בעסק ותבינו מהן הפעולות שאתם צריכים לבצע כדי להגיע ליעדים העסקיים שלכם.
  • צורך ספציפי – ייתכן וישנו צורך ספציפי: בחינת רווחיות, התווית אסטרטגיה שיווקית, מימון, היתכנות לתהליך הבראה פיננסית או כל תחום אחר בעסק שלכם שנדרש ייעוץ מקצועי.

לתיאום פגישה, מלאו את הפרטים: